Tiskem

Tiskem

27. 5. 2012

KOMIKS NEJEN V KOMIKSU


Chrudim - Další výstavu, která mapuje současné mladé umění v chrudimské Výstavní síni tentokrát připravila kurátorka Katka Tučková společně s Radimem Kopáčem. Vernisáž, na které se představí 20 autorů se uskuteční ve čtvrtek, 31. května v 17 hodin v Divadle Karla Pippicha.

Jde o výběr, který se nechce tvářit jako jediný možný – vždyť na české scéně působí řada dalších úspěšných autorů komiksu a samozřejmě také autorů, kteří ve své volné tvorbě často anebo jen příležitostně využívají inspirace komiksem. Je to zkrátka jeden z možných pohledů, který se rozkošatěl do podoby výstavy velkoformátových ukázek komiksové a knižní produkce i volné autorské tvorby, a skrze to tak lze ve dvaceti jedinečných případech chápat podobu současného českého komiksu.

Vystavující autoři:

Hza Bažant, Pavel Čech, Jiří Grus, Lela Geislerová, Vendula Chalánková, Blanka Jakubčíková, Jaromír 99, Karel Jerie, Petr Korunka, Tomáš Kučerovský, Adolf Lachman, Lucie Lomová, Michal Machat, Vojtěch Mašek/Džian Baban, Lukáš Miffek, Nikkarin, Petr Nikl, Tomáš Přidal, Toy_Box, Vhrsti.

CHRUDIMSKÉ NOVINY